(ВИДЕО+ФОТО) Емотивен настап на Ламбе Алабаковски на „Пиво Фест”: „Mислите ми се со Македонија и не ми е до пеење!“

Илјадната публика на третата фестивалска вечер на „Пиво Фест” со нетрпение го очекуваше настапот на Ламбе Алабаковски, а тој возврати со многу емоции на сцената.

This image has an empty alt attribute; its file name is lambe-na-pivo-fest.jpg

loading...

Пред неговиот настап рече дека неговите мисли денеска се со Македонија и не му е до пеење, а настапот го започна со една од неговите најпознати песни „Земјо моја”.

This image has an empty alt attribute; its file name is lambe-na-pivo-fest-1.jpg


Во еден момент Ламбе од публиката доби знаме со сонцето од Кутлеш и гордо го развиори, потег кој беше поздравен со громогласен аплауз.

Погледнете дел од неговиот настап во продолжение:


Извор: markukule.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …