(ВИДЕО) ПРИСТИГНУВА НА DISNEY – Новото шоу на Кардашијанки носи измами, тужби, голотија и здравствени проблеми…

Пред неколку дена беше објавен трејлерот за новата сезона на шоуто на најпознатото ријалити семејство во светот, а социјалните мрежи веднаш се вжештија од коментари за Ким и Пит Дејвидсон.
Не престануваат реакциите на информацијата дека Клои Кардашијан чека уште едно дете со поранешниот партнер Тристан Томпсон. Детето ќе се роди со помош на сурогат мајка, а многумина ги шокираше тоа што овој пар сепак планира да го прошири семејството, особено што не кријат дека Тристан не е личност која моногамната врска ја смета за важна во својот живот, а доказите за неговата измама секојдневно ги полнат медиумските колумни.


Пред неколку дена, пак, беше објавен трејлерот за новата сезона од шоуто на најпознатото ријалити семејство Кардашијан и веќе сите забележаа дека и овој пат ќе има доволно драма. Имено, за само неколку секунди е откриено дека во новите епизоди, кои фановите во Македонија можат да ги гледаат на платформата Дизни+, семејството ќе се занимава со тужбата на поранешната девојка на Роберт Кардашијан и мајката на неговото дете – Блек Чина. Чина го тужи целото семејство за 100. милиони долари затоа што верува дека Кајли, Ким и Клои се виновни за откажувањето на реалното шоу за нејзината врска со единственото машко дете на починатиот адвокат Роберт Кардашијан и мајката Крис Џенер. Покрај тоа, се чини дека Крис ќе се бори со сериозен здравствен проблем – но таа не сака да ги плаши своите деца, па нема да каже никому. Сепак, она што сите го забележаа на социјалните мрежи е сцената кога Ким Кардашијан го замолува своето ново момче Пит Дејвидсон да се истушира ​​со неа, а тој ноншалантно ги испушта сите работи што ги имал во раце и ја следи. Твитер и ТикТок се полни со коментари од гледачите кои пишуваат дека сакаат токму таква врска и таков дечко.


Коментарите се нешто што вообичаено го следи ова семејство на социјалните мрежи, а по првата сезона од новото шоу кое излезе набргу откако престанаа да го снимаат реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“ кое се емитуваше на Е! од 2007. година, а снимени се дури 20. сезони. Новото шоу е навистина добредојдено освежување за ова семејство бидејќи сите изгледаат поопуштени и подготвени да бидат целосно отворени пред камерите. Камерата е дефинитивно подобра, иако не се знае точно колку од екипата од претходната продукција се преселиле во ова шоу, кадрите се многу појасни, а се чини дека децата се посреќни што овој пат сите се продуценти на серијата и дека само нивната мајка Крис и продуцентот, Рајан Сикрест, го имаат последниот збор.


Сепак, во првата сезона, Кардашијанки повторно ја пропушти вистинската состојба на работите. Имено, под гламурот се кријат и неколку кризни ситуации како разводот на Ким и раперот Канје Вест – што само површно се коментира во серијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …