(ФОТО) Ја силувале на 9. години, а на 14. забременила: Морничави детали од животот на Опра Винфри кои никој не ги знаел…

Познатата водителка имала многу тежок живот…
Опра Винфри е пример за многу водителки. Иако денес е влијателна и моќна, нејзиниот живот не бил воопшто лесен.
До шестата година живеела во сиромашно место со баба и каде немало вода и телефон, а подоцна се вселила кај мајка и, но поради несогласувања со неа и со новото семејство решила да оди кај татко ѝ, каде почнува нејзиниот вистински пекол.
Кај својот татко проживеела вистински пекол, бидејќи со години трпела сексуална злоупотреба од нејзиниот вујко. Имала девет години кога тој ја силувал за прв пат, а малтретирањето продолжило до нејзината 13-та година. Поради траумата што ја доживеала, таа одлучи никогаш да не ја исполни својата улога на мајка.

View this post on Instagram

A post shared by Oprah (@oprah)

loading...

Меѓутоа, на 14 години дознала дека е во друга состојба, а нејзината бременост била резултат на силување. Таа на секој начин се обидувала да го „убие“ бебето во стомакот, најмногу поради зборовите на нејзиниот татко, кој и рекол дека нема да го поднесе срамот што неговата ќерка ќе роди дете вонбрачно, туку дека повеќе би сакал да ја види како лебди. во река во Камберленд. Така, нејзината бременост била прекината при зачнувањето.


„Додека ми го кажуваше тоа, видов дека единствениот излез е самоубиството“

На почетокот на септември 1986. година започна емитувањето на „Шоуто на Опра Винфри“. Таа потоа лансираше свој канал „OWN“. Опра брзо ја доби довербата на гледачите. Таа со своето шоу започна вистинска револуција на американските и светските телевизиски екрани. Нејзиното шоу и понатаму е едно од најгледаните, а гостите со задоволство одговараат на нејзините повици.


Фото: Принтскрин/Youtube/CBS

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …