Дневен хороскоп за вторник, 12.07.2022: Контролирајте ги вашите емотивни реакции пред личност која има различни афинитети или интереси…

Овен
Љубов:
При средба со саканата личност, нема причина да се инсистира на некои споредни настани.
Работа:
Консултирајте се со соработниците пред да донесете конечна одлука. Повеќе глави можат да дојдат до подобро решение.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или средба со пријателите.

Бик
Љубов:
Обидете се да го почитувате договорот што го имате со партнерот. Обрнете внимание на „важните ситници“ кои откриваат нечии намери.
Работа:
Важно е да го подобрите вашиот бизнис рејтинг и да ги комбинирате вашите интереси со успешни или влијателни соработници.
Здравје:
Нема причина да ги преценувате вашите лични можности.


Близнаци
Љубов:
Ќе уживате во средбата со блиска личност и емотивното внимание. Направете се што е потребно за да постигнете взаемно задоволство.
Работа:
Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја цена или контра-услуга.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) РЕТКО ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР – Познатиот јутјубер MrBeast овозможил 1.000 слепи луѓе да прогледаат, ги снимил нивните реакции

Суперѕвездата на YouTube, Mr Beast, го направил светот подобро место за најмалку 1.000 луѓе, откако …