(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – 25. ГОДИНИ ЈА ЧУВАЛА ЌЕРКАТА НА ТАВАНОТ: Ќе се згрозите кога ќе ја слушнете причината на мајката МОНСТРУМ зошто му го направила тоа на сопственото дете! 

Приказната започнува во 1876. година, во Париз. Бланш Моние, која тогаш имала 25. години, се заљубила во постар, сиромашен адвокат, кој воопшто не и се допаѓал на нејзината мајка, припадничка на аристократијата.
Моние била решена да се омажи за љубовта на нејзиниот живот. Потоа одеднаш, буквално преку ноќ, Бланш исчезнала од лицето на земјата.
Мајка и и братот ја оплакувале и си продолжиле со секојдневниот живот, иако тајно криеле страшна тајна.Во 1901. година, 25. години по исчезнувањето на младата девојка, државниот правобранител добил мистериозно писмо во кое некој изјавил дека пишува во име на личност која, гладна и заробена, била на таванот на куќата на г-ѓа Моние. четврт век, каде што живее во сопственото ѓубре.
Шокирана од писмото, полицијата веднаш почнала да истражува. Полицијата упаднала во куќата и во поткровјето каде ги облеала страшна смрдеа. Уште поголем шок следел кога откриле морничаво слаба жена стуткана на кревет и се крие од светлината што не ја видела 25 години. Бланш, која во тој момент тежела само 25. килограми, била затвореничка на сопствената мајка.

This image has an empty alt attribute; its file name is morbidna-prikazna-2.jpg
Еден сведок ја опишал сцената на која наишле: „Сиротата жена лежеше целосно гола на душек од жица. Околу неа имаше остатоци од измет и урина, и парчиња месо, овошје, зеленчук, риба и бајат леб. Бубачки лазеа над нејзиниот кревет. Воздухот не можеше да се дише, а смрдеата беше толку силна што не можевме да останеме доволно долго во собата за да ја завршиме истрагата“.


Мајката на кутрата Бланш била веднаш уапсена и починала во затвор 15. дена подоцна, откако го признала своето дело. Имено, кога нејзината ќерка одбила да ја прекине врската со постариот адвокат, решила да ја затвори во мала соба додека не се предомисли. Бланш никогаш не се предомислила, а нејзината мајка продолжила да ја држи во затвор дури и по смртта на нејзиниот љубовник во 1885. година.
Братот на Бланш бил осуден на 15. месеци затвор за помагање на мајка си во злосторството, но набрзо бил ослободен бидејќи тврдел дека сестра му можела да излезе во секое време, но таа не сакала. Бланш сепак починала во 1913. година во санаториум.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 04.12.2022: Недоразбирањата кои ве придружуваат не се безначајни, но не се тема која треба упорно да се повторува…

Овен Љубов: Обрнувате премногу внимание на некои споредни настани кои дополнително ве оддалечуваат од вашата …