Зидан пресадил коса: „Тоа целосно ја менува сликата на ќелавата икона“

ТУРСКИ Хуријет и Келебек објавија текстови дека Зинедин Зидан се појавил во Истанбул на трансплантација на коса.
Тие тврдат дека прославениот Французин поминал две недели во Турција за да ја „промени сликата на ќелавата икона“. Турците тврдат дека Зидан престојувал во најлуксузниот хотел во квартот Бешикташ, а целата организација му ја препуштил на својот менаџер. По процедурата тајно се вратил во Франција.

This image has an empty alt attribute; its file name is veronik-zidan-2.jpeg
Во последните недели, Зидан беше цитиран како еден од фаворитите за преземање на ПСЖ по заминувањето на Маурисио Покетино. Сепак, ПСЖ се одлучи за тренерот на Ница, Кристоф Галтиер, со кого потпиша две години. Така, Зидан е сè уште невработен откако го напушти Реал Мадрид во јуни минатата година.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕНЕС Е НЕГОВИОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР- Серхио Рамос си заминува од Пари Сен Жермен, се прости со емотивна порака

Шпанскиотфудбалер Серхио Рамос ќе го напушти Пари Сен Жермен и нема да потпише нов договор, …