Џенифер Анистон го споделила најважното правило за витка линија

Од кога ја играше Рејчел Грин во „Пријатели“, Џенифер Анистон е позната како холивудска убавица. Како што старееше, таа само повеќе се фокусираше на своето здравје. Според интервјуто кое го дала за магазинот Shape, нејзиното мото е да најде рамнотежа помеѓу здравјето и уживањето.
„Бидете добри со себе, но дозволете си моменти на уживање“, рекла таа.
Оваа прехранбена навика ја следат и други познати личности, како Хилари Даф, Џејми Фокс и Џејмс Корден. Да не следите строга диета, туку повремено да си го дозволите она во што уживате, навистина има смисла. Спротивната навика, односно следењето рестриктивни диети, може да направи повеќе штета отколку добро. На пример, тоа може да доведе до недостаток на хранливи материи, па дури и да има психолошки данок, што влијае на умот и самодовербата.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)Тортиља чипсот е уживање на кое Анистон не може да одолее. Според Shape, таа исто така ужива во протеини и колагенски плочки.
„Се фокусирав на протеинските смути, следејќи ја зона диетата и пиев вода со лимон. Но, всушност е клучно да се придржувате до добро балансирана исхрана“, вели таа.
Благодарение на TikTok, рецептот за салатата што Анистон ја јадела секој ден на снимањето на Friends стана вирален. Но, актерката негираше.
„Жал ми е, имам чувство дека ќе ги разочарам сите, но тоа не е мојата салата. Изгледа вкусно, но не ја јадев додека ја снимавме ‘Пријатели’“, вели таа.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)Салатата содржи булгур и наут, но актерката вели дека всушност сака нешто поинакво. Нејзината омилена салата содржи зелена салата, пилешко, белки, грав и оцет. Меѓутоа, додека ја снимала легендарната серија, таа вели дека се почастувала со сланина или пекорино сирење од блискиот италијански ресторан.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, …