(ФОТО) ВИМБЛДОН – Ѓоковиќ го заобиколил судијата по победата: „Затоа ме погледна така…“

НОВАК ЃОКОВИЌ во третото коло на Вимблдон го совлада Миомир Кецмановиќ со 6:0, 6:3, 6:4, а по мечот само поминал покрај австралискиот судија Џон Блом. По мечот Ѓоковиќ објаснил дека немало лоша намера: „Навистина не се поздравив со човекот?“, Ѓоковиќ збунето се запрашал пред новинарите.

View this post on Instagram

A post shared by Novak Djokovic lovers 👑🥇 (@novakdjokovicl)


„Затоа обана ме погледна потоа. Во тој момент само помислив дали му ја подадов раката или не. Ни беше забрането да се ракуваме со судиите повеќе од една година, па можеби остана … Немам никаква друга причина. Ќе кажам, немам ништо лично против него. Можеби има некои траги од правилата што ги имавме во последно време“, изјавил бранителот на титулата.


Ѓоковиќ во четвртото коло ќе игра против Холанѓанецот Тим ​​Ван Ријтовен (25), 104. играч во светот.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Полицаец го убил легендарен Бразилец

Легендарниот бразилски борец во џиу џицу Леандро Ло е убиен во Бразил. Ленадро Ло имал …