Дневен хороскоп за сабота, 02.07.2022: Изгледате вознемирени при помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен
Љубов:
Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, можете да создадете романтична атмосфера и да привлечете нечие внимание.
Работа:
Одбивате да прифатите туѓа улога во преговорите, не сакате да бидете надвор од главните настани на деловната сцена.
Здравје:
Слободното време посветете го на рекреација, ќе ви годи прошетка.

Бик
Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви го пренесе сето она што би сакале да го слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања, па проверувате различни информации. Внимателноста може да ве заштити од погрешни потези.
Здравје:
Избегнувајте ги обврските кои премногу ве заморуваат.


Близнаци
Љубов:
Не дозволувајте вашиот партнер да се оддалечи од заедничките теми. Инсистирајте на вашите емоционални потреби.
Работа:
Повеќето од задачите можете да ги завршите самостојно и без дополнително влијание однадвор. Се’ се сведува на деловната организација и добрата волја.
Здравје:
Уживајте во убавите работи, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се ментално најсилните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …