Што часот на раѓање кажува за вас: Раната зора е резервирана за „шмекери“ а полноќ за…?

Не е важно дали сте родени наутро, попладне или доцна навечер. Можеме подобро да разбереме некои од нашите постапки, ставови и расположенија ако ја знаеме нумеричката вибрација на часот на нашето раѓање. Секој час од денот има одредена астролошка фреквенција, што влијае на осцилациите на нашиот биоенергетски набој.
.
Од 24:00 до 02:00 часот се раѓаат најљубопитните и најрадозналите луѓе.

Од 02:00 до 04:00 часот се раѓаат многу вредни луѓе, цврсто ориентирани кон материјалните работи.


Од 04:00 до 06:00 часот се раѓаат храбри луѓе, кои можат да ги надминат сите препреки, поседуваат способност на лидер.

Од 06:00 до 08:00 часот се раѓаат мистици и луѓе со добра духовна организација, кои поседуваат посебна способност за сочувство.


Од 08:00 до 10:00 часот се раѓаат хуманисти и многу шармантни луѓе.

Од 10:00 до 12:00 часот се раѓаат активни луѓе кои сакаат да го променат светот и да го подобрат. Тие се многу амбициозни.


Од 12:00 до 14:00 часот се раѓаат необични луѓе, сакаат ризик и авантура, имаат жива имагинација.

Од 14:00 до 16:00 часот се раѓаат силни луѓе, способни да ги надминат сите тешкотии, незаменливи во нестабилни ситуации или времиња.

Од 16:00 до 18:00 часот се раѓаат мировници кои поседуваат способност да ја согледаат ситуацијата во целина и се многу добродушни.

Од 18:00 до 20:00 часот се раѓаат луѓе со силна волја, способни за подвизи.

Од 20:00 до 22:00 часот се раѓаат „ѕвездени“ луѓе, скромна улога во животот не им одговара.

Од 22:00 до 24:00 часот, се раѓаат филозофите со хармоничен внатрешен мир, иако, понекогаш, луѓето не ги разбираат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …