Овие хороскопски знаци никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат иако го чувствуваат тоа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
НЕКОИ луѓе, штом ги почувствуваат првите знаци на заљубување, лесно му велат „те сакам“ на партнерот, додека има и такви кои се двоумат да кажат некому дека го сакаат, дури и ако емоциите што ги чувствуваат се навистина силни. Овие хороскопски знаци избегнуваат да му кажат „те сакам“ на партнерот.

Девица
На девицата и треба најдолго за да сфати дека се заљубила. Тие можат да ви пишуваат пораки цел ден и да го поминуваат слободното време размислувајќи за вас, но никогаш не помислуваат да кажат дека ве сакаат. Често се себични, а најчесто не се ни целосно сигурни во своите чувства, па се воздржуваат.


Рак
Ако во одреден момент Раковите ви признаат дека ве сакаат, веднаш ќе се запрашаат дали навистина сте тие за нив. Тие имаат длабоко вкоренети проблеми со довербата што ги спречуваат да се заљубат и да го намалат своето внимание.

Риби
Рибите многу лесно разбираат дека имаат чувства кон некого, но се плашат да му дадат до знаење на партнерот дека го сакаат. Сакаат долги врски, но кога станува збор за брак, најверојатно ќе побегнат од таа трајна обврска. Поради ова, тие често ги кријат своите чувства.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …