(ФОТО) Пет навики во кои се колнат познатите личности кои ослабеле и не ги вратиле килограмите

Познатите личности се секогаш под лупа на јавноста. Затоа нивните обожаватели веднаш знаат кога добиваат или губат килограми. Гледањето на познатите личности како ги трансформираат своите тела и ги менуваат нивните животи следејќи ги здравите навики може да биде мотивација да ги постигнеме целите што си ги поставивме. Затоа собравме совети од пет лица кои успешно ги изгубија насобраните килограми и не ги вратија.

Кристина Агилера пробува нова храна


View this post on Instagram

A post shared by Christina Aguilera (@xtina)


Популарната пејачка секогаш се бореше со килограмите и сликата за себе, но во последно време најде мир.
„Неверојатно е колку малку време може да направи за телото, како и за умот и духот. Пробаше нова храна и истражуваше нови методи за вежбање. Не поради тежината, туку поради општата благосостојба и целокупното здравје”, изјавил извор близок до Кристина Агилера за магазинот People.


Сајмон Кауел исфрлил одредени видови храна

View this post on Instagram

A post shared by Simon Cowell (@simoncowell)Сајмон Кауел бил мотивиран да ослабе од лекар кој му препорачал да ја промени исхраната. Според The ​​Sun, тој исфрлил месо, млечни производи, пченица и шеќер, а планира да се откаже и од рибата. Обожава пиво и цигари, но сега ги консумира повремено.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да …