Жените родени во овие четири хороскопски знаци се сметаат за најдоминантни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ПОСЕБНО кога се во прашање романтичните врски, не се сите жени во подредена ситуација.
Некои жени уживаат да бидат одговорни и да владеат во нивните односи, верувајќи дека се во позиција на авторитет и имаат право да покажуваат доминантно или контролирачко однесување кон другите поединци во нивните животи. Според астрологијата, жените родени во овие четири хороскопски знаци спаѓаат во доминантна категорија, пишува Pinkvilla.

Овен
Жените родени во овој знак се многу отворени кога станува збор за тоа што сакаат и не се двоумат да им кажат на луѓето што очекуваат од нив. Како резултат на тоа, Овенот е едноставно знак со највисок степен на доминација. Овие жени никогаш не остануваат во втор план и постојано сами ја преземаат ситуацијата.


Лав
Жените родени во Лав се добро познати по тоа што се родени лидери и често се доминантни во нивниот социјален круг. Припадниците на овој знак знаат да бидат агресивни и арогантни и никогаш нема да престанат да зборуваат за тоа дека знаат што е најдобро за вас.
Кога ќе станат фиксирани на нешто, тие можат да станат агресивни. Лавицата само ги презема уздите, не размислувајќи за чувствата на другата страна. Тие, исто така, често успеваат да ги натераат другите да го следат нивниот пример со нивниот став.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 03.06.2023: Во голем занес, желбите ги насочувате кон погрешна личност. Погледнете наоколу пред да донесете нова или важна одлука…

Овен Љубов: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата …