Седум реченици што жената не сака да ги слушне од мажот за време на сексот

Она што го кажуваме во кревет за време на сексот е речиси исто толку важно како и она што го правиме во кревет. А само една реченица може да го направи сексот неверојатен, но и да ја уништи секоја желба за секс.
За да не се случи второто, мажите никогаш не треба да ги кажуваат следните седум реченици во кревет бидејќи ниту една жена не сака да ги слуша.
1. Кој е твојот татенце?
Оваа реченица често се користи во порно филмовите, а откако ќе ја слушне актерката доживува „еруптивен“ оргазам. Но, во реалниот живот, тоа предизвикува сосема поинаква женска реакција, или одбивност, бидејќи жената не сака да го слуша зборот тато за време на сексуалниот однос.

2. Шшшшшшшш
Кога жената гласно воздивнува за време на сексот, тоа значи дека на крајот ужива во она што го прави нејзиниот партнер. Ако почне да ја замолчува, тоа ќе го намали задоволството и ќе создаде чувство на непријатност, а можеби дури и срам.


3. Можеш ли да побрзаш?
Жените не можат да го забрзаат оргазмот, туку го постигнуваат кога телото е подготвено за него. Брзањето сигурно нема да го олесни достигнувањето на кулминацијата или да го направи поинтензивно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна …