Je parle tout seul

СПАС ЗА МНОГУ ТЕГОБИ – СО ДЕЦЕНИИ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО ОД ОТРОВИ, ГИ ЗАШТИТУВА ЦРНИОТ ДРОБ И БУБРЕЗИТЕ: Задолжително запишете го рецептот за овој домашен напиток!

Според рецептот на познатиот Рудолф Бројс
Ако не сте слушнале за чајот на Бројс, крајно време е да научите нешто за оваа „шолја здравје“. Станува збор за растителна смеса, која се состои од нане, маточина, кантарион и жалфија и која се подготвува различно во однос на здравствениот проблем за кој е наменета.
Од составот веќе е јасно дека чајот на Бројс е невидено здрав напиток бидејќи не се знае која од состојките е поздрава, а пред да објасниме како се прави чајот, неколку збора за докторот по кој е именуван чајот.

This image has an empty alt attribute; its file name is rudolf_brojs_l.jpg

loading...

Рудолф Бројс бил австриски лекар со скромно потекло, кој цврсто верувал дека природата има моќ целосно да го излечи нашиот организам. Тој смислил терапија која вклучува чаеви и диети, за кои тврдел дека лекува рак и многу други, инвазивни болести.

Состав на чајот
Како што рековме, чајот на Бројс се состои од нане, маточина, кантарион и жалфија, а има и причина зошто овие растенија се состојките.
Нането е многу моќно во борбата против вирусите и токсините во организмот кои влијаат на бубрезите и црниот дроб, кантарионот има антисептички, аналгетски и благи седативни својства, жалфија е богата и со антисептик и есенцијални масла, како и маточината, која помага во борбата против токсините, вирусите и бактериите.
Овој чај помага при проблеми со бубрезите, желудникот и за чистење на организмот, но одличен е и за здрави луѓе на кои им помага за зајакнување на имунитетот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на …