Дали сте меѓу нив: Овие ДЕСЕТ КАРАКТЕРИСТИКИ ги поседуваат само фаталните жени

Овие особини ве прават фатални…
Кога велиме фатална жена, мислиме на онаа која исполнила десет неформални предуслови за да може да се нарече апсолутна заводничка.

Самодоверба
Неопходно е една дама во секое време да може да ја одбрани својата личност.


Храброст
Кога е храбра, жената е сигурна во себе и има силен карактер, а тоа се одразува на нејзината допадливост.

Смиреност
Колку помалку реагира и се брани на разни околности, трансфери и интриги, толку повеќе ја контролира ситуацијата, што ја прави моќна.


Мудрост
Интелигенцијата значи дека секогаш може да направи добар избор и да може да се истакне на суптилен начин.

Елеганција
Тоа е одраз на длабочина и мудрост, обвиена со превез на мистерија, од кој извира ставот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …