(ВИДЕО) ОДБИВА ДА РАБОТИ – Милионерката живее од социјална помош, не сака да ги исполни условите од тестаментот!

Таткото на Клер бил успешен брокер со акции, каде што заработил богатство и честопати и давал на ќерка си 500. долари неделно, но кога прекинал, таа била принудена да побара помош од државата.
Клер Браун од Австралија неодамна се најде на насловните страници кога било откриено дека го наследила богатството на нејзиниот покоен татко мерено во милиони долари, но дека не сакала да ги исполни условите што тој ги поставил во тестаментот, пристапот до парите што би ги решиле нејзините проблеми за цел живот и бил одбиен.
Според тестаментот, Браун треба да најде постојана работа и да „придонесе за заедницата“ за да добие пристап до 12. милиони долари, но таа одбива, нарекувајќи ги условите нереални и оправдувајќи ја својата здравствена состојба. Во исто време, оваа девојка живее од социјална помош.
– Разбирам зошто моето семејство бара од мене да бидам функционален член на општеството, но мора да ја погледнете мојата здравствена книшка за да разберете дека тоа нема да се случи. Не можам да научам да возам затоа што имам АДХД (нарушување на внимание со хиперактивност) – се правда Браун.

loading...

Таа моментално живее во едно од западните предградија на Сиднеј со нејзината партнерка Лорен и нивната ќерка, што е далеку од нејзиното растење на источната страна на градот, каде што била безгрижна и одела во најдобрите училишта.
Таткото на Клер бил успешен брокер со акции, каде што заработил богатство и честопати и давал на својата ќерка 500. долари неделно, но кога прекинал, таа била принудена да побара помош од државата.
– Себеси се нарекувам скршен милионер, бидејќи постојано сум без пари и не можам ништо да сторам околу тоа. Дајте ми го тоа што ми припаѓа по закон! Јас страдам! Можете ли, ве молам, да престанете со тоа „вработи се“, тоа нема да се случи – му се обратила Клер на семејството.

Фото: Принтскрин/DailyMail


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА – Математичар 14. пати добил на лотарија: „Ја најдов совршената формула“

Математичарот Стефан Мандел добил 14 пати на лотарија смислувајќи специфична формула за добивка која речиси …