(ФОТО) ДЕНЕС МНОГУ СЕ САКААТ – Боно открил дека има полубрат кој не го познавал со години: „Татко ми тоа го чувал во тајност!“

Легендарниот фронтмен на групата U2 Bono открил дека има полубрат за кој дознал дури години подоцна, а кој татко му го добил со друга жена.
Во интервју за BBC Radio 4 Desert Island Discs споделил повеќе детали.
„Имам уште еден брат, кого го сакам и обожавам, а за кого не знаев долго време“, вели 62-годишникот. „Татко ми имаше длабоко пријателство со една прекрасна жена, која е дел од семејството, а потоа добија и дете. Сето тоа се чуваше во тајност“.


Ајрис, мајката на пејачот која почина во 1974. година, не знаела дека нејзиниот сопруг има дете со друга жена, а Боно за друг член од неговото семејство дознал дури во 2000. година.

View this post on Instagram

A post shared by U2 South America 🇧🇷 (@u2southamerica)Веднаш откако дознал, разговарал со својот татко, со кого имал „комплицирана врска“.
„Го прашав дали ја сака мајка ми, а тој потврди. Го прашав како можело тоа да се случи а тој едноставно рече: ‘Може’, објаснувајќи дека се овидел тоа да го исправи. Не се извинуваше, само рече дека тоа е факт. И јас се помирив со тоа“, се присетил амузичарот.

View this post on Instagram

A post shared by U2 Valencia (@u2valencia)Боно размислува како татко му поминал низ многу работи бидејќи „главата му била на едно место, а срцето на друго“.
Пејачот, кој има и брат Норман, проговорил и за смртта на неговата мајка, која починала од аневризма на мозокот кога имал само 14. години. Тој истакнал дека нејзината загуба имала огромно влијание врз неговото семејство.
„Тоа е џебна психологија, но потоа најдов друго семејство – го основав U2, ја најдов мојата сопруга Али, сето тоа се случи прилично брзо“, рекол тој.

Боно, инаку, се прослави на почетокот на 1980-тите, а денес важи за една од најголемите рок ѕвезди во светот.
Тој има напишано многу од најуспешните песни на групата, вклучувајќи ги „Vertigo“, „Beautiful Day“, „One“, „With Or Without You“ и „I Still Haven’t Found What I’m Looking For“. Тој е познат и како голем борец за човекови права.
Боно планира да ја објави својата автобиографија подоцна оваа година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Новак Ѓоковиќ вчера постигна голем спортски успех Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата …