(ВИДЕО) Исчистете го каучот со помош на КАПАК ОД ТЕНЏЕРЕ: Трик кој ќе ве воодушеви!

Ако имате мали деца или домашни миленици, овој трик ќе вреди злато…
На мебелот се акумулира многу нечистотија и прашина. Овој дел од куќата е секогаш потежок за чистење од теписите или прозорците. За да бидете сигурни дека сте ја отстраниле целата нечистотија, постојат одредени трикови кои ќе ви помогнат мебелот да блесне.
Се’ што ви треба е таблета за миење садови, крпа и капак од тенџере.
Растворете ја таблетата за миење садови во вода, а потоа натопете ја крпата во таа течност. После тоа, завиткајте крпа околу капакот и почнете да ги чистите креветите и гарнитурите.
Погледнете го видеото за да видите како изгледа целиот процес:

View this post on Instagram

A post shared by @sale__checkk

loading...

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Грешки со кои жените ги уништуваат совршените врски

Истражувањата постојано укажуваат на разлики во начинот на размислување на мажите и жените Многу врски …