На крв и нож: Хороскопски знаци кои воопшто не се согласуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Сега не можете да се согласите и веројатно никогаш нема да се согласите.
Овен
Поради тоа што припадниците на овој знак се тврдоглави и независни, не сакаат луѓе кои се силни како нив, туку делуваат на нив непредвидливо и им создаваат нервоза. Затоа најчесто непријателот го наоѓаат во некој во знакот Близнаци, со кој имаат топло-ладен однос и кој ги вовлекува во емотивни вирови.

Бик
Припадниците на овој знак претпочитаат да не стојат настрана во животот и да ги извршуваат своите цели, туку отворено да им ја наметнуваат својата волја на другите, а непријател најчесто им е некој од хороскопскиот знак Лав – кој ги нервира со обидите да воспостават доминација. Биковите не сакаат да им се кажува што да прават, што доведува до несогласување и лоша „хемија“ меѓу нив.

loading...

Близнаци
Припадниците на овој знак се одлични поединци, познати по нивните импулсивни одлуки и постапување во согласност со нив. Од друга страна, луѓето родени во знакот Рак се исто така независни, но премногу емотивни и фокусирани исклучиво на себе од перспектива на Близнаците, така што некој роден во тој знак е личност со која не можат да се согласат – додека Близнаците се задеваат, Раковите се навредуваат и така во круг.

Рак
Како грижливи и сочувствителни, Раковите се оние кои сакаат лежерност, оптимизам и опуштеност, што не се согласува со особините на нивните непријатели – Скорпиите, кои ги доживуваат како темни, манипулативни, па дури и зли типови во кои немаат доверба и ги избегнуваат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВИЕ знаци на Зодијакот во 2023 година ќе бидат магнет за изобилство: Еве кому се отвораат нови можности!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …