(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – МОМЧЕ изело палачинки и починало! Ова е важно предупредување за сите родители: Тоа што му се случило е навистина ТРАГИЧНО!

Постојат многу намирници и различни супстанци на кои некој може да биде алергичен, па затоа не е невообичаено некој да биде алергичен барем на една од нив. Сепак, некои алергии можат да бидат многу опасни.
Чувствителноста на полен кај повеќето луѓе се јавува само во блага форма, додека мирисот на путер од кикирики може да ги испрати другите во болница. Скот Џонсон, 16-годишен тинејџер од Минесота, имал тешка алергија на млеко, но сепак ги убедил родителите да го однесат во локален ресторан.

loading...

Она што му се случило на Скот е навистина трагично, но може да послужи како предупредување: ако вашата алергија е јака, можеби е најдобро целосно да ги избегнувате рестораните. Имено, Скот починал откако изел две палачинки.
Ако ризикувате и јадете надвор, знајте дека никогаш не можете да бидете доволно внимателни, дури и ако му кажете на персоналот колку е сериозна вашата алергија, но тогаш не заборавајте да имате EpiPen со вас, со раствор за итен анафилактичен шок и други алергиски реакции!

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да …