Овие 6. ЉУБОВНИ ПАРОВИ се родени еден за друг!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астрологијата вели дека некои врски се неизбежни, дека некои љубовни врски мора да се случат бидејќи одредени љубовни комбинации се предодредени. Ова се неверојатните шест љубовни парови кои едноставно се предодредени еден за друг.

Овен и Терезија
Кога ќе се сретнат овие два знака, се соочуваат со голем предизвик, голема привлечност и хемија, на која тешко може да се одолее. Терезијата е софистицирана, а Овенот од друга страна е синоним за страст. Иако се различни, тие се привлекуваат токму поради тоа. Сепак, тоа е тешко да се одржува, и двајцата партнери тоа го знаат и го чувствуваат од почеток, но не можат да си кажат не и да се втурнат во прегратка без да размислуваат за последиците.


Бик и Скорпија
Помеѓу овие два знака постои голема страст, но за да успее врската, таа страст не може да постои само кога е сексот во прашање туку мора да се пренесе на сите други аспекти од нивниот заеднички живот. Расправиите и конфликтите во односите меѓу овие два знака се неизбежни. Дивата страст што тлее кај Скорпијата лесно го заведува нежниот Бик, но и многу лесно може да го уништи, често со големи кавги.

Близнаци и Стрелец
Кога Стрелецот ќе се сретне со Близнаците, привлечноста се гледа од авионот. И не само физичка привлечност. На некој начин веднаш се спојуваат на сите нивоа, едноставно се согласуваат во секој поглед. Сепак, тоа не значи дека сè оди без проблеми. Стрелецот ја сака самодовербата што ја имаат Близнаците, но понекогаш не може да дозволи некој друг да ги држи сите конци во негови раце.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Песокот го „проголтал“ градот за неколку секунди

Неверојатни сцени можеа да се видат оваа недела во Дубаи, кога популарната дестинација „исчезна“ во …