(ВИДЕО) НЕЧУЕНО – ОВАА ЖЕНА Е ДЕФИНИЦИЈА ЗА СОСЕТКА ОД ПЕКОЛОТ: Поради тоа што го направила цел интернет ја проколнува! Како некој може да биде толку ЗЛОБЕН!

За жал, малкумина од нас го имаат луксузот да ги избираат своите соседи, па речиси секогаш можеме да се надеваме само на најдоброто.
Оние кои немаат среќа да имаат соседи кои го почитуваат куќниот ред или дека секогаш со насмевка и неколку реченици можат да ги решат евентуалните несогласувања со нив, веројатно често го проколнуваат денот кога се преселиле во околината.
Особено им е тешко на оние кои ја имаат таа „среќа“ што соседот е фрустриран или едноставно лут. Тоа му се случило на овој млад пар кој не успеал да се договори со госпоѓата од соседството која решила да ја коси тревата на сред свадба!

@vampyyric some people are so miserable #karen #wedding #weddingruined #ruines #SlurpeeRun #karens #karensgoingwild #karensoftiktok #fyp #fypシ ♬ Jiggle Jiggle – Duke & Jones & Louis Theroux


Жената без тронка воздржаност кревала врева од првата до последната минута и не ѝ паднало на памет ниту за момент да застане, барем во тие неколку минути додека заљубените младенци даваа завети.
Впрочем, сè зборува во прилог на тоа дека намерно ја вклучила косилката, од чист инает и желба да им го расипе денот на сите околу неа.
„Да, отидовме да разговараме со неа, но таа беше многу груба. Тажно. Ја вклучи косилката токму кога дојде редот на песната на невестата и се упати кон олтарот, а малку подоцна почна да вика за да на сите им ја упропасти свадбата“, напишал авторот на видеото.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …