Дневен хороскоп за петок, 24.06.2022: Понекогаш треба да се исклучи разумот, има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен
Љубов:
Забележувате дека вашата сакана личност нема емоционална храброст или искреност да ги изрази своите намери. Размислете за вашите маани.
Работа:
Некој се обидува да ви го наметне своето решение или одредени услови. Нема причина да се вклучите во јавна дебата.
Здравје:
Ќе ви годи некоја спортска активност или релаксација.

Бик
Љубов:
Понекогаш треба да се исклучи разумот, има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.
Работа:
Важно е работите да завршат на добар начин. Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации.
Здравје:
Не ги ограничувајте чувствата или желбите, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Сè повеќе почнува да ви недостасува нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно е дека многу работи изгледаат поинаку, во однос на она што јавно се кажува или презентира во друштво на соработници.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 02.07.2022: Изгледате вознемирени при помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен Љубов: Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, …