(ФОТО) Ќерката на српски претприемач се пофалила со луксузот, се вози во авион и ужива во луксузни вили

„Таа влезе во нашите животи еден ден во декември 2000. година и веднаш се вгнезди во нашите срца, каде што отвори простор кој претходно го немаше. Убаво е кога човек може да се оствари како создавач, па потоа да станеш родител, а уште поубаво е кога можеш да ја исправиш неправдата и да создаваш љубов наместо болка. Мене ми се случи и првото и второто“, речкла еднаш Мадлене.

View this post on Instagram

A post shared by ☆ Emma ☆ (@kingzepter)


View this post on Instagram

A post shared by ☆ Emma ☆ (@kingzepter)


View this post on Instagram

A post shared by ☆ Emma ☆ (@kingzepter)


Инаку, Филип и Мадлене се запознале на факултет, а по студиите заедно заминале во Австрија и го започнале своето искачување. Таму Мадлене работела како професорка по српски јазик, а Филип како продавач на садови. Денес имаат големо богатство – заработиле за јахти, авиони и вили. Посебно се истакнува нивната вила во Монако, некогаш во сопственост на царицата Сиси.
Интересно е тоа што ова не е вистинското име на Филип. До пред 22 години Филип се викал Милан Јанковиќ, а тој реши да го смени името бидејќи неговиот оригинал на странците им звучел премногу чудно.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Почина популарниот јутјубер Technoblade. Имаше 23 години!

Почина Technoblade, Јутјубер кој имаше 11. милиони претплатници на својот канал благодарение на видеата на …