(ФОТО Галерија) ЗАМРЗНАТИОТ ПЕТКО И 5+ФАМИЛИЈА СО ПРЕКРАСНА ЗАБАВА ЗА НАЈМЛАДАТА ПУБЛИКА ВО БИТОЛА

Радост, песна, музика и игра го исполни Платото пред Офицерскиот дом во Битола, каде многубројната публика се забавуваше заедно со Замрзнатиот Петко и 5+ Фамилија. Големата забава на Сладоленд, најмногу ги разигра најмладите низ прекрасното музичко – сценско доживување, кое истовремено имаше и еколошко едукативен карактер фокусирајќи се на пораки за здрава и чиста животна средина и заштита на планетата, како тема за која младите постојано мора да се едуцираат.

На настанот присуствуваше и градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, кој овозможи поддршка на организаторите со цел еден ваков прекрасен настан, за првпат да биде реализиран во Битола.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …