Дневен хороскоп за четврток, 23.06.2022: Понекогаш треба да се исклучи разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен
Љубов:
Не можете да се помирите со моменталната ситуација. Делувате многу провокативно на партнерот, но не го постигнувате посакуваниот ефект.
Работа:
Преокупирани сте со идеи кои треба да ви овозможат побрз или полесен деловен успех. Вашето однесување укажува на пренагласување на личните способности.
Здравје:
Важно е да ја подобрите вашата концентрација и расположение.

Бик
Љубов:
Насмевката на задоволство на нечие лице е најубавата потврда за взаемната среќа и чувствата кои ве исполнуваат.
Работа:
Треба да ги дефинирате вашите деловни цели и да се договорите со соработниците за заедничките интереси.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација.


Близнаци
Љубов:
Се обидувате да решите емотивна дилема, потпирајте се на вашата интуиција. Не е се како што изгледа на прв поглед.
Работа:
Нема причина да се верува во информации кои доаѓаат од непознати извори. Повнимателно анализирајте ги вашите соработници и новите настани.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КАКОВ ПОГЛЕД- Шеикот весело и мавнал на бразилската навивачка, реакцијата на неговата сопруга беше хит: Кога ќе дојде дома…

Случувањата на терените во Катар за време на Мундијалот стануваат се’ поинтересни, а не е …