12 малку познати КАРМИЧКИ ЗАКОНИ кои ќе ви го променат животот

Овој закон на причина и последица не е казна, туку е тука заради учење
Што е карма? Карма е санскрит збор за акција. Ова е еквивалентно на Њутновиот закон дека „секоеја акција мора да има реакција“. Кога размислуваме, зборуваме или дејствуваме, покренуваме сила која соодветно ќе реагира. Оваа сила на повратни информации можеби е модифицирана, изменета или суспендирана, но сите ние треба да се соочиме со тоа.
Човек не може да ги избегне последиците од своите постапки, но ќе страда само ако создаде услови за сопственото страдање.

За да престанете да се плашите и да почнете да стекнувате моќ во световите на кармата и реинкарнацијата, еве што треба да знаете за кармичките закони.


1. Големиот закон
„Како што сееш, така ќе жнееш“. Ова е познато и како „Закон на причина и последица“. Ако она што го сакаме е среќа, мир, љубов и пријателство, тогаш треба да бидеме среќни, мирни, полни со љубов и вистински пријатели.
Што и да исфрлиме во Универзумот, тоа ни се враќа.

2. Законот на создавањето
Животот не се случува само така. Тој бара наше учество.
Ние сме едно со Универзумот, и внатре и надвор.
Што и да не опкружува ни дава индиции за нашата внатрешна состојба.
Бидете свои и опкружете се со она што сакате да го имате во вашиот живот.


3. Законот на понизност
Не можете да промените нешто ако одбиете да го прифатите. Ако она што го гледаме е непријател, или некој со карактерна особина за која мислиме дека е негативна, тогаш ние самите не сме фокусирани на повисоко ниво на постоење.

4. Законот за раст
„Каде и да одиш, тука си“. За да растеме во Духот, ние мора да се менуваме, а не луѓето, местата или работите околу нас. Единственото нешто што го имаме во животот сме ние самите себе, и тоа е единствениот фактор врз кој имаме контрола.
Кога ќе промениме кои сме и што сме во нашите срца, нашите животи следат и се менуваат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Џен, не пиев“: Видеото на кое Афлек и се правда на Џеј Ло за алкохол стана хит на TikTok

БЕН АФЛЕК и Џенифер Лопез неодамна се појавија на премиерната забава за нејзиниот нов филм …