(ФОТО) Девојка која пораснала во сиромаштија на 19. години станала МИЛИОНЕР: „Ги изненадив родителите со куќа од соништата“

Тинејџерка која пораснала без ништо станала милионерка на 19. години и сега има седум домови, а купила еден за мама и тато
Линзи Донован немала многу пари додека растела во Мериленд, каде живеела со родителите Мери и Винсент, но сега има неверојатни 4,66 милиони евра.
Таа се преселила во Флорида на нејзиниот 18-ти роденден и се свртела кон социјалните мрежи за да заработи со стриминг видеа.
Но, токму нејзините инвестиции во имот довеле до нејзино збогатување… бидејќи таа сега поседува седум домови во милионски износи.

View this post on Instagram

A post shared by Linsey Donovan (@linsey99forever)


Линдзи толку очајно сакала нејзините родители да се преселат за да бидат со неа па им купила куќа.
Таа за „Трули“ рекла: „Ги изненадив моите родители со нивната куќа од соништата. Тие врескаа додека ја обиколувале прекрасната куќа во која се наоѓа базен. ‘Дали ни го купуваш ова?’, прашале за имотот кој има четири спални соби, шест бањи и пансион. Добро е чувството да им се даде животот што го заслужуваат“, рекла таа.
Нејзиниот татко додал: „Јас и реков пред некој ден: ‘Ќе бидам твојата карпа’, а таа му рекла: „Не, јас сум твојата карпа“.Линдзи, која живее во вила вредна повеќе милиони евра, рекла дека потрошила повеќе од 80.000 евра на облека од својата 16-та година, се шминкала во вредност од 40.000 евра и се отселила од куќата на нејзините родители на денот кога наполнила 18. години.
Таа додала: „Првиот милион го заработив на 19. години. Сега купив вкупно седум куќи и моето портфолио вреди милиони долари“.
Мери и Винсент изјавиле дека нивната ќерка „отсекогаш сакала да заработи пари“.

@linsey99forever #fypシ #dollskill ♬ I did it myself – Keltie

Од млада возраст, Линдзи „отсекогаш сакала многу од животот. Сакала голема вила“, а со манекенство почнала да се занимава на 15. години и со текот на годините забележала дека бројот на нејзините обожаватели расте.
Неодамна Линдзи купила куќа и за нејзиниот коњ Биг Оз.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …