ПОЗНАТАТА МИС РОДИЛА ДЕТЕ ПО 14 СПОНТАНИ АБОРТУСИ! И кажале дека поради ОВА никогаш нема да може да забремени, а потоа се случило ЧУДО!

– Само пред неколку години немавме ниту едно дете, а сега имаме три. Кога стигна Софија не знаевме да менуваме пелени, а сега тоа го правиме со затворени очи. Со текот на времето се си доаѓа на свое место и станува полесно – изјавила поранешната мисица.


Иако луѓето бегаат од рутината, таа истакнува дека таа е пресудна.
– Со добра организација секогаш ќе најдете неколку минути за себе, дури и со три мали деца во куќата – додала таа.
Таа предупредила дека новите родители мора да се подготват за тоа дека детето ќе стане главна тема на сите разговори во куќата, но признала и дека понекогаш сонува за деновите кога била послободна.

View this post on Instagram

A post shared by Rosanna Davison (@rosanna_davison)



– Јас и мојот сопруг често зборуваме за менување пелени, но се трудиме да разговараме и за други работи. Се сеќаваме на времето кога излегувавме на вечера и се прашуваме кога ќе се повтори. Можеби за две години, а можеби и за 10 – вели таа.
На крајот го споменала и недостигот на сон, проблем со кој се соочуваат речиси сите млади родители.
– Софија не научи дека нема да умреме ако спиеме само четири часа во текот на ноќта – додала на крајот Росана.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …