ПОЗНАТАТА МИС РОДИЛА ДЕТЕ ПО 14 СПОНТАНИ АБОРТУСИ! И кажале дека поради ОВА никогаш нема да може да забремени, а потоа се случило ЧУДО!

Ирската манекенка Росана Дејвисон беше Мис на светот во 2003. година. Таа денес е среќна и горда мајка на три деца, но самиот пат до мајчинството не и бил нималку лесен и едноставен.
Таа и нејзиниот сопруг Веса Квике ги добија близнаците Хуго и Оскар пред две години, додека нивното девојче Софија, сурогат мајка ја роди една година пред тоа. Росана искрено признала дека имала дури 14. спонтани абортуси.


– Отсекогаш отворено зборував за моите 14. изгубени бремености и за моите проблеми со плодноста. Ми кажаа дека најверојатно никогаш нема да можам да износам бременост поради вродена дисфункција на имунолошкиот систем. Моите лекари никогаш не можеа да ми објаснат зошто не можам да износам бременост. Веројатно засекогаш ќе ми остане мистерија. Како и да е, чуда се случуваат и јас сум пример за тоа. Можеби ќе им треба многу време, но може да се случат на најмагични начини – изјавила таа при најавата за бременоста.

View this post on Instagram

A post shared by Rosanna Davison (@rosanna_davison)Врз основа на сопственото искуство, таа споделила неколку совети на Инстаграм со сите млади мајки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ќерката на Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас е вистинска убавица, блеска каде и да се појави

Актерката Кетрин Зета Џонс на својот Инстаграм профил сподели слика со својата ќерка Карис и …