Петте НАЈОПАСНИ хороскопски знаци: Сакаат доминација, а треба да се чувате од нивниот гнев

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите велат дека луѓето родени во овие знаци знаат да бидат крајно агресивни…
Некои хороскопски знаци се многу незгодни кога ќе се налутат и не се склони да простуваат или забораваат. Тие се одмаздливи и само чекаат да „вратат мило за драго“. Поради нивната амбиција и желба да владеат или да ги заштитат своите блиски, понекогаш се склони кон отворена агресија.

Астролозите велат дека не треба да се замерите на овие пет знаци на Зодијакот.


1. Скорпија
Со овој знак владеат планетите Марс, кој ја симболизира агресијата, и Плутон, кого го сметаат планета на уништување. Скорпијата природно доминира и сака игри на моќ, а во животот под контрола мора да има се и секого во својата околина. И приватно и професионално, тие копнеат за позиции на авторитет каде што можат да ја покажат својата моќ. Но, доколку овие тенденции не се остварат, тогаш тие ги „вртат масите“ и можат да бидат доста опасни кога ќе почувствуваат дека им е загрозена моќта или позицијата на авторитет.
Скорпијата е секогаш подготвена да се бори и да „преживее“ и секогаш е во потрага по потенцијални закани. Ако се чувствуваат загрозени, можат целосно да ја изгубат контролата и да ги нападнат луѓето што ги сметаат за опасни. Никогаш нема да покажат дека се исплашени, повредени или навредени, туку со години ќе ја планира својата одмазда, доколку е потребно, која потоа ќе ја спроведе без никакво внимание.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 04.07.2022: Подобро е да го задржите тоа што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно…

Овен Љубов: Не дозволувајте сомнежот кон вашата сакана личност или лошото расположение да преовладува во …