Овошје кое ги убива клетките на ракот го намалува ризикот од дијабетес и е полно со витамин Ц

Јаболкото е богато со хранливи материи, а речиси сите потребни хранливи материи се присутни барем во минимални количини. Често може да се најде во исхраната за губење на тежината бидејќи содржи повеќе од 10 проценти од дневната количина на диететски влакна препорачани од нутриционистите.
Јаболката не ни помагаат само да ослабнеме. Ова се болести кои можете да ги спречите ако јадете јаболка.
Влакната на јаболкото го намалуваат ризикот од Паркинсонова болест
Луѓето кои јадат храна богата со влакна добиваат одредена количина на заштита од Паркинсоновата болест. Болеста се карактеризира со нарушување на централниот нервен систем, а јаболкото содржи флавоноиди – фитохемикалии кои имаат антиоксидантно дејство врз нервниот систем.

This image has an empty alt attribute; its file name is jabolko-za-zdravje-1.jpg


Јаболкото го намалува ризикот од дијабетес
Жените кои јадат најмалку едно јаболко дневно имаат 28 проценти помала веројатност да развијат дијабетес тип 2. Јаболката се богати со влакна и антиоксидантен антоцианин, кој го раствора шеќерот во крвта. Инаку, антоцијанинот е одговорен за боите во овошјето и зеленчукот – црвена, сина и лилава.
Поради богатата количина флавоноиди споменати претходно, јаболката го намалуваат ризикот од рак на простаата и белите дробови. Кората од јаболка содржи неколку состојки наречени тритерпеноиди. Тие можат да го спречат ракот или да ги убијат клетките на ракот, а ова особено важи за ракот на црниот дроб, дебелото црево и дојката.

This image has an empty alt attribute; its file name is jabolka-za-zdravje-2.jpg
Јаболкото е богато со витамин Ц, кој е потребен за враќање на имунолошкиот систем. Просечното јаболко има околу осум милиграми витамин Ц, што е 14 отсто од дневната потреба. Поради недостаток на витамин Ц, побавно се опоравуваме од вирусни инфекции, склони сме кон настанување модринки и крварење на десните.
Растворливите влакна во јаболкото се врзуваат за мастите во цревата, а пектинот ја спречува апсорпцијата на мастите. Така го намалувате нивото на холестерол во крвта. Акумулираниот холестерол може да ја стесни артеријата и да го намали протокот на крв до срцето, што доведува до коронарна (срцева) артерија. Со јаболко, можете да го зајакнете срцето.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …