Дневен хороскоп за среда, 22.06.2022: Недоразбирањата со партнерот ги илустрираат разликите во мислењата, но секогаш постои начин да се усогласат желбите и можностите…

Јарец
Љубов:
Сакате повеќе интересни настани во љубовниот живот. Запознавањето со една личност може да ви го подобри расположението.
Работа:
Потрудете се правилно да ги разликувате вашите обврски од интересите кои ве врзуваат за одредени соработници. Не треба да толерирате нечие самоволие.
Здравје:
Во вечерните часови ќе уживате во излегување или прошетка.

Водолија
Љубов:
Нема причина за лажна скромност во друштво на саканата личност. Покажете дека знаете да блеснете во полн сјај и занес во вистинско време.
Работа:
Се наоѓате во одлична можност да влијаете на деловен договор или да ги удвоите вашите резултати. Треба да преземете иницијатива.
Здравје:
Почестете се со некоја омилена забава во вашето избрано друштво, акумулирајте позитивна енергија.


Риби
Љубов:
Во средбата со саканата личност поставувате услови кои одговараат со негативен тон. Сакате повеќе отколку што можете.
Работа:
Фокусирајте го вашето внимание на приоритетните прашања, а останатото препуштете им го на блиските соработници. Секогаш има искусни соработници кои нудат корисни решенија.
Здравје:
Изгледате вознемирено и загрижено, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни во мерка до која е пожелна во емотивните средби…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор за да …