Дневен хороскоп за среда, 22.06.2022: Недоразбирањата со партнерот ги илустрираат разликите во мислењата, но секогаш постои начин да се усогласат желбите и можностите…

Терезија
Љубов:
„Помрачниот дел од реалноста“ не влијае само на вас, туку и на вашето семејство или најблиските. Бидете повнимателни во љубовниот дијалог.
Работа:
Намерно избегнувате средба со личност која има негативен став за вашите професионални способности и го критикува вашиот стил на изразување.
Здравје:
Одржувајте добра концентрација.

Скорпија
Љубов:
Не давајте ветувања што не можете да ги исполните. Насмевката и емотивните желби не значат многу, доколку се нема цврста намера.
Работа:
Се обидувате да ги исправите деловните грешки, нема причина премногу да зборувате за вашите планови. Важни се резултатите, а не коментарите.
Здравје:
Ќе уживате во излегување, прошетка или престој во природа.


Стрелец
Љубов:
Во средбата со саканата личност ги преувеличувате потребите и пречувствително реагирате на разни „ситници“.
Работа:
Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации кои ве исцрпуваат.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни во мерка до која е пожелна во емотивните средби…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор за да …