Дневен хороскоп за среда, 22.06.2022: Недоразбирањата со партнерот ги илустрираат разликите во мислењата, но секогаш постои начин да се усогласат желбите и можностите…

Рак
Љубов:
Ви пречи сознанието дека на вашиот партнер повремено му недостасува инспирација, храброст или искреност. Направете нешто во врска со тоа.
Работа:
Одбивате да прифатите нечија услуга која ве обврзува на партнерство под одредени услови.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

Лав
Љубов:
Подобро е да ги насочите мислите кон саканата личност, отколку премногу да се занесувате гледајќи различни луѓе од страна.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации. Треба да имате повеќе храброст и самодоверба за да поставите нови правила во однос на соработниците.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрав и поуреден начин на живот.


Девица
Љубов:
Недоразбирањата со партнерот ги илустрираат разликите во мислењата, но секогаш постои начин да се усогласат желбите и можностите.
Работа:
Вашата аналитичка природа, исто така, станува важна предност за вашите соработници. Имате добра моќ на набљудување и способни сте да ги процените критериумите кои влијаат на конечниот исход.
Здравје:
Почестете се со подобра грижа на секој начин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСА објави нови снимки од Месечината одблиску: Дали вака ја замислувавте?

По неколку неуспешни обиди, НАСА ја лансираше својата нова мегаракета од Кејп Канаверал на Флорида …