Дневен хороскоп за среда, 22.06.2022: Недоразбирањата со партнерот ги илустрираат разликите во мислењата, но секогаш постои начин да се усогласат желбите и можностите…

Овен
Љубов:
Забележувате дека вашата сакана личност нема емоционална храброст или искреност да ги изрази своите намери. Размислете за вашите маани.
Работа:
Некој се обидува да ви го наметне своето решение или одредени услови. Нема причина да се вклучите во јавна дебата.
Здравје:
Ќе ви годи некоја спортска активност или релаксација.

Бик
Љубов:
Саканата личност знае да ве остави убедени, како се да е во најдобар ред. Но, вие очекувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена се си има свој „животен век“, а вие упорно инсистирате на работи кои одамна се надминати.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање.

loading...

Близнаци
Љубов:
Партнерот делува нестрпливо да чека да ги исполните ветувањата, но имате добра љубовна стратегија од која не се откажувате лесно.
Работа:
Имате големи амбиции, но вашиот успех е релативен и подложен на промени. Ви недостига добра концентрација.
Здравје:
Важно е рационално да ги користите енергијата и времето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и …