(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НА ПОЧЕТОКОТ НА КАРИЕРАТА ѝ рекле ДЕКА Е ГРДА! Познатата убавица го слави својот 73 роденден: Оваа НЕПРИЈАТНОСТ од младоста ќе ја памети ЗАСЕКОГАШ!

Познатата холивудска актерка Мерил Стрип денеска го слави својот 73. роденден. Таа е родена во 1949. година во Њу Џерси, пораснала со нејзините родители и двајцата браќа во Бернардсвил, а се школувала на колеџот Васар и Јеил.

View this post on Instagram

A post shared by damiboy (@damiboy)Најпрво ја одбивале на аудициите велејќи и дека е „грда“. А таа стана една од најголемите и најдобрите актерки во историјата. Во седумдесетите години, кога сè уште беше млада неафирмирана актерка, дошла на аудиција за филмот „Кинг Конг“ во режија на Дино де Лаурентис, а анегдотата се прераскажува и денес.

View this post on Instagram

A post shared by Sergey (@sa_anonimovies)– Влегов во таа фантастична канцеларија на 33. кат во зграда на Менхетен. За време на аудицијата, Де Лаурентис погледна прво во мене, потоа во својот син и накратко прокоментира: „Brutta“. Бидејќи зборувам италијански, разбрав дека ми кажа дека сум грда, па му одговорив: „Ве разбрав, извинете што не сум доволно убава за Кинг Конг“ и ја напуштив канцеларијата, рекла своевремено Мерил Стрип.

View this post on Instagram

A post shared by Celeste Leon (@celefenix)Колку подоцна славниот режисер се покајал, можеме само да претпоставуваме. Актерката дури 21. пати беше номинирана за престижната филмска награда Оскар, а ја освои три пати.

View this post on Instagram

A post shared by Meryl Streep (@merylstreep)


Иако на почетокот на кариерата и велеле дека е грда, Мерил и понатаму е една од најубавите актерки во Холивуд и покрај тоа што е во 8-та деценија, а нејзиниот изглед докажува дека природното стареење може да ја зачува убавината на жената. Поубава е од многу нејзини славни врснички кои пробале операции за да постигнат поинаква младост.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …