(ФОТО) „Бугати“ вредно 2 милиони евра на Кристијано Роналдо завршило во ѕид
Се уште се испитуваат деталите, а првичните извештаи велат дека возачот загубил контрола и удрил во ѕид од еден објект крај патот.
Кристијано Роналдо со семејството е на одмор во Мајорка, каде има изнајмено луксузна вила, а за да ужива во стил, одлучил да испрати и два автомобили на шпанскиот остров.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)


Медиумите сега пренесуваат дека со еден од автомобилите, утрово, имал сообраќајна незгода, се работи за Бугати Вејрон вреден нешто над 2 милиони евра.


View this post on Instagram

A post shared by Autobizz (@autobizz.in)


Информациите велат дека Кристијано Роналдо не бил зад воланот, автомобилот бил управуван од вработен кој бил задолжен за транспортот.

View this post on Instagram

A post shared by Sport7Trans7 (@sport7trans7)


Се уште се испитуваат деталите, а првичните извештаи велат дека возачот загубил контрола и удрил во ѕид од еден објект крај патот.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Забрзувањето на Ѓоковиќ за четирифинале на Вимблдон!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четирифиналето на Вимблдон откако во мечот од четвртото …