(ФОТО) За неа велат дека е наследничка на Моника Белучи и една од најубавите жени во светот

Матилда де Анџелис (26) е италијанска актерка за која многумина велат дека неодоливо потсетува на Моника Белучи.
Матилда се здоби со планетарна слава благодарение на серијата „The Undoing“ со Никол Кидман и Хју Грант, но пред тоа постигна забележителни улоги во италијанската кинематографија, како што се L’incredibile storia dell’Isola delle Rose, Veloce come il vento:
„Никогаш не одев на училиште за глума. Но, мислам дека сфатив дека сакам да бидам актерка кога го видов мојот прв филм Veloce come il vento како излегува и се чувствував толку среќна и возбудена. Тоа беше голем напредок за мене, а јас не сум сосема свесна за тоа, а потоа сфатив: ‘О, Боже мој, многу сум среќна. И јас сакам да ја работам оваа работа до крајот на мојот живот’“, изјавила таа за Harpers Bazaar.

View this post on Instagram

A post shared by Matilda De Angelis (@matildadeangelis)


Многумина се восхитуваат на нејзиниот талент и убавина, а Италијанката ги освои симпатиите на фановите со својата природност и покажување на работите какви што се. Имено, таа често на својот Инстаграм профил објавува слики без украси и фотошоп.
Таа е среќно заљубена, а италијанските медиуми неа и нејзиното ново момче, актерот Пјетро Кастелито ги прогласија за еден од најубавите млади парови на јавната сцена.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …