(ВИДЕО) Три трикови за совршен мирис на секоја соба во куќата: Состојките ги имате во кујната!

Секогаш можете да пробате природни решенија…
Доколку барате брзи и ефикасни решенија кои ќе го направат вашиот дом посвеж и помиризлив, една мајка си го нашла патот и споделила се’ на социјалните мрежи.
Шантел Мила, позната како Мама Мила, споделила лесни трикови кои ќе направат вашиот дом да мириса неверојатно за неколку минути.
Еден трик е совршен за кујната, бањите и пералните.
– Исчистете го мијалникот со сода бикарбона со лимон за да ги отстраните дамките од ‘рѓа и целата нечистотија – истакнува Мила.
Видеото покажа дека лимон прелиен со сода бикарбона направил мијалникот да блесне за неколку секунди.

@mama_mila_ 3 easy tricks to leave your home smelling beautiful 🕊 #hometips #homecleaning ♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush


На следниот трик му требаат шеесет минути за да стапи во сила, но вреди да се чека.
– Во 1/2 шолја сода бикарбона ставете 10 капки есенцијално масло. Посипете ги теписите, оставете еден час и вакумирајте.
Со ова убавиот мирис ќе се рашири низ собата, а вие ќе можете да уживате во него.

А третиот трик е во повисок стаклен сад да ставите зрна кафе и потоа ставете мала свеќичка. Како што ќе гори свеќичката така ќе го загрева кафето и во просторијата ќе се шири омилениот мирис.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …