Хороскопот открива која поза во сексот е создадена за вашиот знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Хороскопот може да открие многу за нашите преференции и способности во кревет. Доколку сакате да проверите каков е некој во сексот, прашајте го кој му е хороскопскиот знак и побарајте го одговорот во следните редови.
Какви сте во кревет, што ве покренува и која поза е идеална за вас, открива вашиот хороскопски знак.

Овен
Независни сте и бестрашни кога е сексот во прашање. Сакате ризични пози, а ви предлагаме доколку не сте пробале „танц во скут“. Партнерот нека седне на стол и ќе му го дадете најдобриот танц што некогаш го доживеал. Така, вие ќе ја контролирате и ќе ја водите играта.

loading...

Бик
Многу сте директни во креветот и секогаш кажувате што сакате. За вас идеалната поза е мисионерска, но никако не дозволувајте да бидете „ѕвездена риба“ во креветот, туку вклучете се во акцијата и помогнете му на партнерот да ужива во сексот со вас.

Близнаци
Имагинативни сте и енергични, па ви препорачуваме да пробате поза во која седите на работ од креветот додека партнерот ве држи одзади. Како количка, партнерот нека ви ги крева нозете додека се потпирате на лактите како во положба на издржливост. Ќе бидете воодушевени.


Рак
Многу сте непредвидливи кога е сексот во прашање. Една вечер сте многу романтични, а другата сакате грубо. Се’ зависи од вашето расположение. Држете се до старата добра „каубојка“ ако се чувствувате питомо и пробајте ја „обратна каубојка“ за диви ноќи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и …