Кој број треба да биде наместо знакот ПРАШАЛНИК?

Пред вас е нова загатка. Ова е нов тест со кој можете да ги тестирате вашите логички способности, а задачата е да го пронајдете бројот што се крие зад прашалникот.


Ако не можете да најдете решение, тоа е скриено на илустрацијата подолу:

Како што можете да видите, решението е бројот четири. Првиот знак има девет крстови, односно девет агли на кои линиите се сечат. Во вториот знак има само еден крст, додека во третиот се изброени дури четири крстови, односно четири допирни точки меѓу линиите.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Песокот го „проголтал“ градот за неколку секунди

Неверојатни сцени можеа да се видат оваа недела во Дубаи, кога популарната дестинација „исчезна“ во …