Дневен хороскоп за недела, 19.06.2022: Треба да ги решите вашите емотивни дилеми пред некој да ве стави пред свршен чин и во непријатна ситуација…

Овен
Љубов:
Обидете се да бидете доволно шармантни пред личност која ги тестира вашите духовни квалитети и лични способности.
Работа:
На средбата со соработниците, подобро е да се фокусирате на моменталната ситуација отколку да се занимавате со далечни прогнози.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана и повеќе течности.

Бик
Љубов:
Нема потреба да очекувате голема нота на емоционално разбирање од личност која е под негативно влијание.
Работа:
Избегнувајте го деловниот ризик на кој ве убедуваат соработниците. Најдобро е да ги прифатите познатите правила и да се заштитите од непријатности.
Здравје:
Бидете воздржани, избегнувајте афективно однесување.


Близнаци
Љубов:
Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте некоја омилена забава.
Работа:
Не вреди да се изложувате на голем ментален напор. Подобро е да го оставите ризикот на другите и да избегнувате сомнителни понуди.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …