(ВИДЕО) Ако не можете да ги отстраните дамките од шминката на облеката, оваа девојка има генијален трик – Се’ што ви треба е ова!

Сигурно веќе ви „преку глава“ да носите светла облека на хемиско чистење штом некој со пудра или кармин ќе ви ја изгребе гардеробата кога ќе дојде да ве бакне или гушне, но постои начин да го спречите тоа.
Инаку, на жените им е уште потешко што често сами себе си оставаат траги од шминка на палтата, ролките, фустаните или маичките, бидејќи во текот на денот шминката полека исчезнува од нивните лица.
И секој од нас „збеснува“ после извалкана облека, пудра на бела кошула или јакна, а однапред знаете дека дамките нема така лесно да се отстранат.
Една девојка на TiTok откри совршен трик кој помага да ја заштитите вашата облека од несакани дамки, а облеката треба само да ја испрскате со лак за коса.
Колку е делотворно ќе пробате сами, но изгледа дека на нашите маки со дамки од шминка им дојде крајот.

@aliciabaily Quick hack to stop makeup going on your clothes .💛 #hack #makeuphack #clotheshack #clothinghack #quickhack ♬ Cool for summer x Pony – Kuya Magik

loading...

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто 33 % жени со полицистични јајници имаат прекумерна тежина?

Поновите истражувања сведочат дека 33 % женисоСиндром на полицистични јајници (PCOS) се борат со прекумерна …