(ФОТО) Дац и Александар на фестивал во Софија

Актерот Драган Спасов Дац и музичарот Александар Митевски, кои заедно настапуваат како дуо „Дац и Александар“ вечерва (17 јуни) ќе одржат концерт во Софија, Бугарија во рамките на 5. издание на фестивалот „SoFest“, кој се одржува од 16. до 19. јуни.

View this post on Instagram

A post shared by SoFest (@sofest_sofia)


Преработките на познати светски песни на Дац и Александар стигнаа до Бугарија кога за време на пандемијата тогашниот бугарски премиер Бојко Борисов објави видео како ја слуша нивната „Корона чао“.


Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американска актерка го посетила Зеленски: „Светот ќе ја слушне вистината“

Од крајот на февруари, кога започна војната во Украина, претседателот на Украина, Володимир Зеленски, беше …