Викендов ново издание на најомилениот детски фестивал- „Поточиња 2022“

Во овој јунски долгоочекуван викенд, детските чекорчиња ќе брзаат кон Филхармонија, со желба да уживаат и пеат заедно со Поки и дечињата на новото издание на најомилениот детски фестивал во Македонија, – „ПОТОЧИЊА 2022“.

Од организацијата на „Поточиња“ информираат дека на денот на секоја од претставите, – и во сабота и во недела, освен преку МК ТИКЕТС, карти ќе можат да се купат и на билетарата на Филхармонија.


This image has an empty alt attribute; its file name is preview-poster.v1.potocinja.2022.jpg

Додека се одбројуваат минутите до претставите, дечињата можат во меѓувреме да уживаат во новите рефрени на „Поточиња“:


Билетите секако се сè уште во продажба преку продажната мрежа на МК ТИКЕТС, како и онлајн: https://www.karti.com.mk/potocinja-2022.nspx и https://mktickets.mk/event/potocinja18/, а истите брзо се распродаваат. „Поточиња 2022„ ќе се одржи во три различни термини, односно, – на 18.06.2022 (сабота) и 19.06.2022 (недела), и тоа со почеток во 11:00 часот, 13:00 часот и 19:00 часот.

Овој викенд несомнено ќе биде исполнет со детски џагор и мелодијата на новите хитови на „Поточиња“! Време е за песна и безбројни детски насмевки!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Слушнете ја „Илумации“ на Климе Ковачески во изведба на Светлана Јовановска

Ковачески мјузик го открива триумфалното пристигнување на осмата симфонија на звуци на ентитетот, смело именувана …