(ФОТО) ЗДРАВЈЕТО ПРЕД СЕ: Шварценегер објавил снимка од теретана, никој не му верува дека има 75. години

Со месеци ги стимулираше фановите да почнат со вежбање а сега познатиот „Терминатор“ објавил фотографија како вежба и на следбениците им дал увид во неговата фитнес рутина.
Тој ги воодушевил корисниците на Инстаграм со фотографија од теретана каде ги пумпа бицепсите и добил повеќе од 450.000 лајкови.
На црно-белата фотографија тој носи сива маичка додека тренира на седечка машина за виткање на бицепси. И тешко е да се поверува дека следниот месец ќе наполни 75. години.
Во октомври минатата година, легендата на бодибилдингот рече дека ја променил рутината за вежбање.
„Решив да се приспособам на моите години, да ги направам моите тренинзи малку поинакви и да се фокусирам на тоа да останам слаб и да избегнувам повреди. Затоа се оддалечив од дигањето тегови и се задржав на опремата за вежбање“, рекол тој.

View this post on Instagram

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger)


Шварценегер повеќе не тренира за да освои некоја титула туку за доброто на здравјето. За него тоа значи да тренира шест дена во неделата и да прави пет серии од по 20. повторувања од секоја вежба.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …