(ФОТО) Доживеала ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ, инфаркт и делумно слепило: Ретко кој денес ја препознава светската ѕвезда

Животот на пејачката Деми Ловато бил тежок и полн со трауматични искуства
Деми Ловато претстави спот за нова песна, а со тоа и нов изглед. Имено, таа ја скрати косата речиси до главата и на тој начин ги остави сите фанови во страв. Освен тоа, Деми е далеку од пејачката која ја знаеме од претходните години. Иако многумина не ја препознаваат, бидејќи се здебели и се одлучи за тотално поинаков имиџ, по последната рехабилитација изјави дека се чувствува добро и дека има намера така да остане.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)


Таа секогаш отворено зборуваше за нејзините психички нарушувања, но и за зависноста и одвикнувањето. Таа не се двоумела да зборува за борбата со депресијата, нарушувањата во исхраната и зависностите, а не криела дека неколку пати била на клиниките за рехабилитација.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)

Во документарецот таа ги шокираше сите кога откри дека била силувана како тинејџерка. Таа рекла дека во 2018. година речиси се предозирала, што предизвикало делумно слепило и и’ го оштетило мозокот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што сака некој да ви порача ако ве БАКНЕ во чело? Погледнете каква ПОРАКА носи овој чин!

Бакнежот во чело често изгледа како многу интимен чин, затоа што некој ви кажува дека …