Дали имате самодоверба? Еве што навистина мислат мажите кога ќе се соблечете пред нив

Дали треба да ви се зголеми нивото на самодоверба пропорционално со тоа колку години сте во врска?
Веројатно да, иако тоа често не е случај. Иако фактот дека долги години сте во романтична врска со некого треба да ве ослободи од сомнежите за изгледот на сопственото тело, на жените често им е тешко да го направат тоа. Факт е дека нашите тела се менуваат како што старееме, а ситуациите како што е бременоста секако придонесуваат за тоа, но тоа не значи дека вашата убавина избледува.

Иако можеби не изгледате исто како пред пет или 10 години, во никој случај не треба да чувствувате презир кон своето голо тело. Посебно не ако покрај себе имате некој, кој не може да се насити од вас, дури и по долги години во врска. Ако некогаш сте се запрашале што е тоа што му поминува низ глава кога ве гледа без облека, ѕирнете во нашата галерија и откријте.


Тој мисли дека сте совршени за него
Додека се борите со себе размислувајќи за тоа што му поминува низ главата кога ве гледа без облека, тој всушност размислува за сите работи за вас што ве прават толку неверојатни. Без разлика дали сте облечени или не, ако тој искрено ве сака, ќе мисли дека сте создадени за него. На вашиот маж ќе му се допадне обликот на вашето тело и секоја облина на него, без разлика дали носите ролка или сте малку облечени, со вашите атрибути кои се истакнуваат. Кога ќе ве погледне, нема поголемо совршенство, дури и да ги немате пропорциите на светски познатите модели.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …